Jdi na obsah Jdi na menu
 


......vážení přátelé,dovolte mi abych Vám předložil nejkrásnější odměnu,které si  nesmírně vážím ,za moji práci na těchto stránkách, co víc si jen může autor přát.

Jsem moc rád ,že stránky,které pro Vás dělám se Vám líbí.

Rád splním přání čtenářů o pokračování povídky a jen se mi zlepší zdravotní stav ,tak budu pokračovat.

Všem Vám děkuji za Váš čas.

 Vážený pane Miklasi,

S obdivem a úžasem smekám před Vámi.

Tenkrát před padesáti léty
když už růže odkvétaly
tenkrát lidé zaplakali
plakali staří i děti......

Nevrátili se synové,
nepřišli domů otcové!
Všude plno bolesti, slov
a také sirotků a vdov.....

Slunce se nemohlo dívat
na bolem prosycenou zem
ptáci zapomněli zpívat
tak nešťasný byl onen den......

Malé dnešní zamyšlení
spojené s tichou vzpomínkou
buď pro srdce ulehčením
pro oko vlhkou slzičkou.


Před padesáti léty..7.července 1961, došlo na Dole Dukla v Dolní Suché k tragickému neštěstí,
při které, přišlo o život 108 horníků,mezi nimiž byl jediný syn autora těchto veršů.

Jméno Antonín Borkovec však bude spolu se jmény ostatních kamarádů na pomníku dolu navždy
připomínat tuto největší havárii.


Přeji Vám všechno to, co život dělá krásnějším.

Rozárka

 

......tyto stránky od založení navštívilo k dnešnímu dni okolo 100000 návštěvníku

 

 

Počet návštěv za minulých 6 měsíců: průměrně 3312 za měsíc


 

Foto: Hanáky najdete všude, i ve fáračkách424738_3581773553613_1352078015_n.jpg

,tak jsme začínali

na

Evžence

/důl Československý pionýr 3/

r. 1962 / 1965

 

Obrazek

KRÁSNÉ PROŽÍTÍ SV.VÁNOČNÍCH

DO ROKU 2014

PEVNÉ ZDRAVÍ,VÁM VŠEM,KTEŘÍ JSTE TUTO DOBU PROŽILI

 

A TĚM KDOŽ JIŽ MEZI NÁMI NEJSOU VĚNUJTE TICHOU VZPOMÍNKU.

 

 

 

 

......pokud máte potřebu se vyjádřit k obsahu stránek,tak prosím,zde pište.......

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky moc

(Ziriath, 31. 7. 2017 1:01)

Povídka super, to by snad i chtělo zfilmovat. Ne moc často narazím ať už v knížkách nebo na netu na věci, které bych si přečetla dvakrát nebo víckrát. Zdař bůh.

PROSÍM, OZVĚTE SE MI

(KAREL KESTNER, 11. 3. 2014 9:00)

DOBRÝ DEN, PROSÍM OZVĚTE SE MI, POTŘEBOVAL BYCH S VÁMI KONZULTOVAT NĚKTERÉ VĚCI. PROVOZUJI WEB http://malodoly.netstranky.cz/ A NĚKTERÉ VAŠE ÚDAJE BYCH RÁD PŘEVZAL NA SVÉ STRÁNKY. PŘEDEM DĚKUJI!

Poděkování

(Jaromír Macek, 15. 10. 2010 21:50)

Máte můj upřímný obdiv....vy i vaši kolegové,a vém osobně děkuji za možnost nahlednout do osudů horníku a záchranářu....Děkuju

M.A.i ostatní přispěvky

(L.Vána, 2. 5. 2010 17:23)

Pracoval jsem jako technik na jednom s Ostravských dolů
povídka je velice pravdivá,sám jsem byl i záchranář,sice jen dobrovolný ,ale byl jsem v několika akcich a vím o čem je řeč.K ostatním příspěvkům,snad jen tolik :autor musí mít velmi dobrý vztah k tomuto specifickému prostředí,moc si vážím toho,že se našel někdo kdo se věnuje tomuto oboru s láskou a velkou erudicí.A Ti ,kteří již mezi námi nejsou a jejich rodiny si zaslouží tuto vzpomínku.Je to cesta do šedé doby totality,ale lidé jsou i dnes,jak píše autor ,"dobří a zlí"Jak je vidno s komentářů.Pane neznám Vás,ale rád bych Vám podal ruku,když to nejde jinak,tak to činím tímto virtuálním způsobem,berte to jako poděkování za všechny ,kdož Vám ruku již nikdy nestisknou.L.V.

Chvála

(Václava R.M., 20. 2. 2010 23:00)

Opravdu moc hezké,prosím pokračujte a nedbejte na hloupá slova neznalých lidí.Je vidět,že nikdy nemakali tak těžce za ty "TĚŽKÝ PRACHY" -jak říká autor.Pozitiv je zde více,neznalých mnoho není.Každý by si měl tu dřinu zkusit něž něco plácne.Přeji hodně zdraví,jen tak dál!!!!Vendy

Jirkak z 26.12

(Ludmila, 20. 2. 2010 16:24)

Nechápu, jak mohl někdo slušný něco tak neslušného napsat- asi to je člověk který pohrdá prací lidí. Každá práce má svoje nebezpečí ať to bylo za komančů nebo teď a je jasné že tenkrát měli horníci víc peněz, ale jen zdánlivě - museli za to zaplatit vysokou daň mnohdy i cenu nejvyšší a to byl život. Zdraví jim nikdo nevrátí a oni se mnohdy dožijí sotva důchodu. Já se hluboce skláním před všemi a i před panem Milanem, který to vše popsal. No a hovory že jsou mnohdy na pokraji slušnosti? Jak jinak si má ulevit člověk když ne nějakým slovem a je to určitě lepší než bodat nožem, zranit či zabít. Přeji autorovi jen hezké dny a volám piš dál je to krásné!

M.A,

(A.Janík, 10. 1. 2010 15:32)

Blahopřeji,opět jedny smyslné stránky v záplavě povlu,jen je škoda,že povídka je tak nějak nedokončena.Alespon mám takový pocit.Možná se mýlím,ale v každém případě jsou Vaše stránky jedny z nejlépe vedených jaké jsem viděl.Blahopřeji.Jan.

blabla

(man.ky, 28. 12. 2009 14:30)

rád bych věděl,čím se živil za komančů ,jirkak jeho IQ bude asi moc vysoké.Když se mu to nelíbí at to nečte.Já děkuji za to že jsou lidé,kteří nezapomněli na těžkou a nebezpečnou práci horníků.Možná za kom.byla moc glorifikovaná,ale i dnes je pro chod společnosti velice důležitá.A tomu chytrolínovi bych přál aby v dole odpracoval alespon jednu směnu.Já jsem faral na dole Zarubek 20 let,vím o čem mluvím.Autorovi těchto stránek děkuji a stránky se mi i mým přátelům moc líbí.Přeji hodně zdaru a nenechej se odradit

nic moc blablabla

(jirkak, 26. 12. 2009 22:22)

koho zajímá nějaké blbé historie ubohých horníků,za komančů měly prachy o jakych se nám ani nesnilo,tak co by chtěly.Takové sr.dnes nikoho nezajímají.blablabla

Modří andělé

(klub přátel Ostravy a její historie, 14. 12. 2009 9:55)

rád bych věděl zdali bude ještě nějaké pokračování?Stránky jsou bezvadné a přesně takové jak si je představujeme.A ta povídka nemá chybu.Vystihuje dobu i tu šachtu.

m.andělé

(jar.2, 13. 12. 2009 9:54)

V povídce je hodně krutosti a havířské mluvy,ale asi to v hornictví,tak chodí.Napsal jste to hezky.Mě zahynul na šachtě otec.Neuměla jsem si to prostředí vůbec představit.Ted vidím,že to byla práce velice těžká a nebezpečná.Ty fotky jsou skutečně velmi dobré.Asi jste měl svoji práci rád.Když o ni tak dobře píšete.Děkuji Vám a přeji Vám i rodině."POŽEHNANÉ VÁNOCE"

zachranáři

(pavlíček, 12. 12. 2009 19:40)

...jsem rád,že se konečně našel někdo do ocenil nárocnou práci zachranářů,je to moc hezky vedené a povídka je super.preji vám hezké vánoce a moc děkuji za vsechny zachranáře.

Ahojky

(Jana, 28. 10. 2009 11:11)

moc te pozdravuji a dekuji za pismenka pa